Генерал Радоје Љубичић је имао типичну комунистичку каријеру: рођен у сиромашној породици поред Ужица, завршио је четири разреда основне школе и занат. ,,Рано се укључио у синдикални покрет и активно је учествовао у организовању штрајкова и демонстрација“ (из биографије). 1937. постао члан СКОЈ-а, 1939. члан КПЈ, а 1941. након ослобађања Ужица ,,учествује у борбама и хапшењу квислинга и петоколонаша“. У рату 191-1945. је напредовао, па је после рата изабран у ЦК СКЈ, а након завршене пилотаже и највише војне школе догурао је до команданта корпуса РВ и ПВО.
,,Као типичан комуниста, по Ђиласу ,,анационално и антисрпско биће“ генерал Љубичић је 1960.године у договору са властима Хрватске из ВАК-а у Задру послао 76 официра и подофицира на Клинику за нервне и душевне болести у ВБ Сплит и свима је психијатар др Орландини, по цени од 700 немачких марака по комаду (војнички термин) поставио дијагнозу психопатија гравис (тешки поремећај понашања), а ВВЛК у Загребу их је прогласила трајно неспособним за службу у ЈНА и генерал Љубичић их је пензионисао. Пензионисане старешине послате су у родне крајеве са упозорењем да су опасни по околини и да не могу одговарати за своје понашање, јер је ВВЛК на челу са пуковником Обер Ђорђем констатовала да је психопатија гравис ,,последица конституције која се не може мењати“. У грађанству су Љубичићеви болесници са ,,тешким поремећајем понашања“ сви нашли одговарајућа запослења , 17 их је завршило факултет, девет магистрирало, а четири докторирало“. (…) Као што су пуковници чували пудлице Јосипа Броза тако је генерал Љубичић одредио поручника Рамића да му чува пса и чисти лулу, а ударио је у море зато што је хтео да управља хеликоптером, за шта није био способан.“ (,,Војна рехабилитација Србије“-Димитрије Ристевски, стр.39 и 40)
Генерал Љубичић је ударио хеликоптером у море 31.1.1972. након полетања из Сплита, а од последица несреће изумро је 3.2.1972. Био је носилац партизанске споменице и ваздан неких ордења, а за народног хероја је проглашен 1952.године.
Пропаст ЈНА почела је много, много пре 1991.